Czas na wolontariat

Czas na Wolontariat
to Twój czas na działanie!

Program grantowy „Czas na Wolontariat” to inicjatywa dla pracowników CANPACK, która otwiera drzwi do świata zmiany. To nie tylko możliwość realizacji własnego projektu przy wsparciu finansowym Fundacji CANPACK, ale przede wszystkim przedsięwzięcie, w którym kreatywność, pasja i zaangażowanie wolontariuszy spotykają się z potrzebami innych. To szansa, aby stanąć na czele projektu, który może mieć realny wpływ na ludzi i społeczności dookoła.

Jak to działa?

Znajdź lokalną organizację (publiczną lub pozarządową), razem z którą zrobicie konkretne dobro.

Zaplanujcie wspólnie z organizacją projekt – edukacyjny, sportowy, remontowy, artystyczny, środowiskowy, integracyjny, kompetencyjny.

Zbierz zespół – min. 2 osoby z CANPACK. Możesz też zachęcić do dołączenia się znajomych, przyjaciół, członków rodziny, sąsiadów.

Napisz i wyślij projekt
w formie wniosku na:

grant@canpack.com

Otrzymaj grant i realizuj swój projekt.

* Program odbywa się raz w roku, na wiosnę. Jeśli chcesz poznać szczegóły dołączenia do akcji, śledź wewnętrzną komunikację w lokalizacji, w której pracujesz lub zapytaj lokalnego koordynatora ds. CSR.

Potrzebujesz inspiracji?

Chcesz się spełniać społecznie, ale nie masz pomysłu na projekt?
Zainspiruj się! Przykładowe przedsięwzięcia obejmują:

• warsztaty kulinarne dla dzieci ze świetlicy środowiskowej,
  • teatr dla seniorów,
  • organizowanie wydarzeń dla osób z niepełnosprawnością intelektualną,
  • warsztaty dla młodzieży z bezpiecznego poruszania się w sieci,
  • stworzenie ogrodu sensorycznego dla osób z autyzmem,
  • odświeżenie huśtawek w przedszkolu,
  • zbudowanie zielników z uczniami szkoły,
  • lekcje o wartościach,
  • koncert dla osób z hospicjum.

Każdy pomysł ma potencjał, aby stać się wartościowym projektem, który wpływa na nasze otoczenie.

Masz pomysł, ale…

…się wahasz? Nie wiesz, czy Twój projekt nadaje się na grant? Nie wiesz, czy sobie poradzisz? Zasada jest prosta – nie rezygnuj! Bo rezygnacja to stracona szansa. Pamiętaj, że dobro zawsze wraca i każde działanie ma znaczenie. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy rozwiązanie!

fundacja@canpack.com